sobota, 1 listopada 2008

Nowe odkrycia w Internecie.

Ten wpis jeszcze nie do końca kulinarny, ale ponieważ marnuję cały dzisiejszy dzień w Internecie (z przerwami na kucharzenie, ale o tym już raczej jutro), to poczułam potrzebę uspokojenia własnego sumienia i zebrania wszystkich ciekawszych rzeczy, jakie dzisiaj widziałam, w jedno miejsce.

Forum dla oszczędnych - można znaleźć ciekawe rady odnośnie oszczędzania prądu czy wody, planowania wydatków oraz kuchennych trików na wykorzystywanie wszystkiego, co się kupi (Amerykanie wyrzucają około 50% jedzenia, które kupują... Polacy nieco mniej, ale czy tak powinno być?). Jest również temat o taniej (nie mylić z bezwartościowej) kulturze, czyli o odkrywaniu uroków okolicznych domów kultury. Do niedawna były poniedziałki za 5zł w kinie Luna, ale jak wiadomo, Lunę zamknięto, więc jakoś inaczej radzić sobie trzeba w mieście, w którym bilet *studencki* na interesujące przedstawienie w trakcie festiwalu teatralnego kosztuje 120zł...

Zapiski frugalistki - blog na podobny temat.

Zielona Strona
to "ekologiczne życie na codzień", czyli 365 rad jak żyć w zgodzie z naturą (przy okazji taniej) na 365 dni w roku. Projekt w toku. :)

Z innych rzeczy: zrobiłam dzisiaj 5 słoików dyni w occie, 5 słoików rzodkiewek w occie i 2 ciasta drożdżowe. Napiszę o tym więcej jutro bo chciałabym sobie troszkę pospać. :)

Tak więc dobranoc.


Poprawka! Kino Luna nadal działa! Tu oświadczenie Maxfilm. Jednak poniedziałki za 5zł nadal będą naszą studencką tradycją. Nie mogę się doczekać, żeby obejrzeć "Boisko bezdomnych"!

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

"freeganizm" jakiś rok temu napisałem opowiadanie, w którym coś wspominam o frygach i fryganizmie

zapraszam do czytania:
http://art-jop.blog.onet.pl/2,ID368582518,index.html

Anonimowy pisze...

sorry
z wrażenia zapomniałem napisać
"Pozdrawiam"